Answer #8574 to Job Offer Accepted

Viewing the response to the template: Job Offer
Job Offersur talent
Job Image
Executive Chef
Full time
Bucharest
Description

Talent by winsedswiss caută pentru unul din clienții săi din Bucuresti – Executive Chef Restaurant/Bucătar Șef.Ai experiență în industria ospitalității? Ești calm deschis si dornic sa iți împărtășești experiențele cu ceilalți membrii ai echipei? Te așteptăm sa aplici: aminta.georgescu@winsed.swiss

Responsabilități

  • Elaborezi meniurile și rețetele, luând în considerare specificul restaurantului preferințele clienților;
  • Supervizezi si stabilești stocul tampon necesare funcționării optime a restaurantului;
  • Întocmești periodic necesarul de produse/ingrediente și materii prime necesare funcționării optime a  restaurantului si minimizează cat mai mult posibil risipa alimentara;
  • Stabilești si supervizezi procesul de recepție a materiei prime, asigurându-te ca materiile prime comandate/recepționate respecta normele în vigoare;
  • Stabilești și organizezi zonele de depozitare a materiilor prime având in vedere normele de siguranța alimentară stabilite împreună cu managementul;
  • Organizezi fluxul de lucru în bucătărie pentru realizarea unui service cat mai rapid si fluent posibil;
  • Efectuezi periodic inventarul;
  • Ești direct responsabil de stabilirea si menținerea procentului de food cost;
  • Ești responsabil de crearea fiselor de consum ;
  • Stabilești, coordonezi si supraveghezi activitățile zilnice din bucătăria restaurantului;
  • Colaborezi intr-un mod constructiv cu managerul de restaurant pentru a îmbunătăți eficiența și calitatea serviciilor;
  • Propui, testezi si oferi spre testare managementului restaurantului noi preparate pentru îmbunătățirea meniului restaurantului, elaborând tot odată si rețetele preparatelor;
  • Studiezi si testezi periodic piața de noi tendințe culinare;

Cerințe

  • Experiență relevantă de minim 3 ani ca Bucătar șef
  • Cunoști procesele tehnologice de preparare a alimentelor, normele igienico sanitare etc.;
  • Ești organizat, punctual și creativ;
  • Cel puțin 2-3 ani de experiență ca Head Chef în restaurante de renume;
  • Posezi abilități de leadership si conducere a unei echipe;
  • Cunoștințe în bucătăria internațională și Steak House reprezintă un avantaj;
  • Ești obișnuit să lucrezi sub presiune;
  • Ai o diplomă de bucătar și ești pasionat de industria ospitalității;
8574

Hospitality

no description of image found.

Healthcare

Retail

Education

Sign up for job alerts

All our secrets for free!
Don't miss job alerts, career opportunities, industry insights, and hot trends shared by experts!
Yes, Sign Me Up!
To complete this document please confirm that you have read and accepted our Privacy Policy.

I do confirm

By completing this document, you confirm that you have read and accepted our Privacy Policy.

Create alert

mail swiss@winsed.swiss

phone +41 79 254 60 83

winsedswiss facebook winsedswiss youtube

mail romania@winsed.swiss

phone +40 752 220 202

winsedswiss Romania Facebok winsedswiss romania Linkedin winsedswiss Romania youtube

mail serbia@winsed.swiss

phone +381 62 803 12 25

winsedswiss Facebook Serbia winsedswiss serbia Linkedin Youtube Channel Serbia

mail cyprus@winsed.swiss

phone +357 22 060 770