Answer #7154 to Job Offer Accepted

Viewing the response to the template: Job Offer
Job Offersur talent
Job Image
Sales Director EuroCave
Le Manoir
Full time
Bucharest
Description

talent by winsed.swiss

Caută pentru Le Manoir, Director Sales EuroCave!

În 1976, un mic grup de oameni pasionați de vin au creat primul frigider dedicat depozitării vinului. Astfel, s-a născut marca EuroCave. De atunci, echipele sale au continuat să analizeze și să inoveze pentru a răspunde cerințelor atât ale pasionaților de vinuri, cât și ale profesioniștilor.

 Responsabilități

  • Coordonezi și implementezi evenimentele, în colaborare cu membrii echipei;
  • Analizezi tendințele pieței și propui obiectivele de vânzări;
  • Pregătești și execuți planurile de acțiune în domeniul vânzărilor și elaborezi previziuni;
  • Monitorizezi și pregătești rapoarte de vânzări care indică volumul vânzărilor, vânzările potențiale și zonele de extindere a bazei de clienți propuse;
  • Inițializezi colaborări (strategice) cu firme din domeniu pentru implicarea lor în proiectele companiei;
  • Gestionezi întregul proces de vânzare, de la proactivitate până la ultimul detaliu al evenimentului, feedback la apel și întreținerea relației cu clientul;
  • Cooperezi cu departamentul de marketing pentru realizarea planului de marketing;
  • Urmărești realizarea obiectivelor de vânzări și iei măsurile corective necesare;
  • Identifici direcții de dezvoltare și propui promovarea de produse/soluții noi;
  • Asiguri calitatea serviciilor pre și post vânzare;
  • Cercetezi strategia de vânzări a concurenței pentru a identifica modalitatea de creștere pe acest segment;
  • Definești și cercetezi noi oportunități de afaceri, extinderea segmentelor companiei prin asigurarea și consolidarea conturilor existente;
  • Te implici, în mod direct, în procesul de vânzare în showroom;
  • Menții legătura directă cu furnizorul EUROCAVE;
  • Realizezi comenzi și urmărești stadiul lor;
  • Adaptezi oferta propusa clienților în funcție de cererea și preferințele acestora;

Cerințe

  • Studii superioare;
  • Experiență relevantă în domeniul vânzărilor și în organizarea de evenimente de minimum 3 ani;
  • Abilitatea de a găsi soluții creative și outside the box;
  • Orientat spre client;
  • Abilități de vânzare și persuasiune;
  • Cooperare, lucru în echipă;
  • Obișnuința de a lucra într-un mediu operativ;
  • Posibilitatea de deplasare în București, în afara Bucureștiului sau a țării;
  • Abilități de organizare a muncii în mod independent și de raportare a rezultatelor în  mod constant pentru a menține un flux optim în activitatea zilnică;
  • Abilități de comunicare;
  • Cunoștințe de limba franceza și engleza la un nivel bun și foarte bun, scris și vorbit.

Beneficii

  • Salariu motivant
  • Asigurare medicală privată
  • Reduceri în magazinele proprii
  • egustări și traininguri
7154

Hospitality

no description of image found.

Healthcare

Retail

Education

Sign up for job alerts

All our secrets for free!
Don't miss job alerts, career opportunities, industry insights, and hot trends shared by experts!
Yes, Sign Me Up!
To complete this document please confirm that you have read and accepted our Privacy Policy.

I do confirm

By completing this document, you confirm that you have read and accepted our Privacy Policy.

Create alert

mail swiss@winsed.swiss

phone +41 79 254 60 83

winsedswiss facebook winsedswiss youtube

mail romania@winsed.swiss

phone +40 752 220 202

winsedswiss Romania Facebok winsedswiss romania Linkedin winsedswiss Romania youtube

mail serbia@winsed.swiss

phone +381 62 803 12 25

winsedswiss Facebook Serbia winsedswiss serbia Linkedin Youtube Channel Serbia

mail cyprus@winsed.swiss

phone +357 22 060 770