Answer #7016 to Job Offer Accepted

Viewing the response to the template: Job Offer
Job Offersur talent

You can't apply to this job anymore

Job Image
Hotel General Manager
Aro Palace Brașov
Full time
Brasov, Romania
Description

Talent by winsed.swiss caută pentru unul din clienții săi Aro Palace Brasov – Hotel General Manager!

În plin proces de transformare, Aro Palace Brașov angajează Hotel General Manager!

Unul dintre posturile cheie din structura de conducere a companiei Aro Palace Brașov este deschis candidaților cu experiență în domeniul ospitalității. Compania deținută de Transilvania Investments, acționar majoritar cu 85% din acțiuni, caută un GM.

Un simbol al Brașovului, Aro Palace reprezintă, de mai bine de 8 decenii, cel mai important hotel al orașului. Planurile de viitor prevăd intrarea într-un proces de modernizare care să readucă hotelul Aro Palace în topul preferințelor turiștilor care vizitează zona. Redeschiderea barului de noapte și a renumitului restaurant rooftop, precum și reamenajarea camerelor sunt printre primele măsuri planificate pentru perioada următoare. Poziția de director general al hotelului include printre responsabilități coordonarea acestor investiții și crearea unei culturi organizaționale moderne, care să susțină politica de fidelizare a celor peste 70.000 de clienți ce se cazează, anual, în hotel.

 Responsabilitățile GM-ului

  • Planifică, organizează, coordonează, conduce și supraveghează întreaga activitate a hotelului conform legislației românești și standardelor/procedurilor profesionale, cu respectarea limitelor stabilite prin hotărârile celorlalte organe sociale ale Societății;
  • Elaborează și stabilește strategii de dezvoltare a serviciilor specifice;
  • Dezvoltă și promovează imaginea hotelului prin planificarea și coordonarea activităților de marketing și publicitate;
  • Pregătește planul de vânzări și identifică segmentele de clienți;
  • Elaborează pachete turistice legate de locația specificată;
  • Asigură o bună promovare și planurile de vânzare a serviciilor hoteliere;
  • Supraveghează utilizarea adecvată a metodelor de fidelizare și de păstrare a clienților;
  • Pregătește, gestionează și analizează bugetul operațional al hotelului;
  • Întocmește rapoarte lunare pentru Consiliul de Administrație;
  • Ia decizii comerciale pentru a asigura profitabilitatea hotelului;
  • Investighează piața pentru a optimiza continuu serviciile oferite cu scopul final de a atinge obiectivele stabilite;
  • Reprezintă hotelul în relația cu terțe părți;
  • Creează și aplică strategii/politici pentru dezvoltarea activității hotelului;
  • Elaborează planuri de creștere a profitabilității activităților din subordine și optimizează costurile;
  • Asigură cea mai rentabilă achiziție/inginerie de meniu pentru a respecta prioritățile de cost/venituri, fără a compromite calitatea;
  • Creează echipe de management puternice și definește planuri de recrutare, dezvoltare și motivare a personalului;
  • Coordonează personalul pentru a menține standardele înalte ale serviciilor hoteliere;
  • Organizează întâlniri periodice cu echipa sa, pentru a încuraja comunicarea deschisă la toate nivelurile;
  • Dezvoltă și gestionează echipa hotelului prin feedback și evaluări regulate, planuri de acțiune.

Cerinte

  • Diplomă de studii superioare  cu predilecție in ospitalitate, studii obligatorii în domeniu;
  • Experiență relevantă de minimum 3 ani într-o poziție de manager de hotel;
  • Experiență în coordonarea unei echipe mari;
  • Bune cunoștințe despre piața produselor hoteliere și particularitățile acesteia;
  • Cunoașterea avansată a limbii engleze, și/sau a limbii germane;
  • Abilități excelente de comunicare și negociere;
  • Capacitate de a lua decizii rapide, eficiente și responsabile;
  • Abilități excelente de planificare și organizare;
  • Flexibilitate și dorința de a învăța de la alții;
  • Orientat către client.
7016

Hospitality

no description of image found.

Healthcare

Retail

Education

Sign up for job alerts

All our secrets for free!
Don't miss job alerts, career opportunities, industry insights, and hot trends shared by experts!
Yes, Sign Me Up!
To complete this document please confirm that you have read and accepted our Privacy Policy.

I do confirm

By completing this document, you confirm that you have read and accepted our Privacy Policy.

Create alert

mail swiss@winsed.swiss

phone +41 79 254 60 83

winsedswiss facebook winsedswiss youtube

mail romania@winsed.swiss

phone +40 752 220 202

winsedswiss Romania Facebok winsedswiss romania Linkedin winsedswiss Romania youtube

mail serbia@winsed.swiss

phone +381 62 803 12 25

winsedswiss Facebook Serbia winsedswiss serbia Linkedin Youtube Channel Serbia

mail cyprus@winsed.swiss

phone +357 22 060 770