Answer #7015 to Job Offer Accepted

Viewing the response to the template: Job Offer
Job Offersur talent

You can't apply to this job anymore

Job Image
CEO - Chief executive officer
Societatea Aro Palace Brașov
Full time
Brasov, Romania
Description

Talent by winsed.swiss caută pentru unul din clienții săi Societatea Aro Palace Brasov – CEO!

În plin proces de transformare, Aro Palace Brașov angajează CEO!

Societatea Aro Palace Brasov proprietarea mai multor proprietati din acest  judet Compania deținută de Transilvania Investments, acționar majoritar cu 85% din acțiuni, caută un CEO.

Principala misiune a CEO-ului va fi de a implementa strategia de transformare a companiei într-o entitate agilă, adaptată cerințelor tot mai exigente pe care clienții le au în domeniul turismului.

Viitorul CEO va coordona întreaga activitate a companiei printre proiectele în curs se află renovarea hotelului Capitol și includerea acestuia într-un lanț internațional.

Responsabilitățile CEO-ului

  • Asigură administrarea societății în conformitate cu hotărârile rezonabile și legale ale acționarilor societății;
  • Asigură respectarea statutului societății, a normelor, reglementărilor, politicilor și procedurilor interne aplicabile;
  • Pune în aplicare și supraveghează programele strategice ale Societății și se ocupă de aspectele cotidiene legate de activitatea Societății;
  • Coordonează activitatea Societății, a hotelurilor și a departamentelor sale;
  • Reprezintă compania în relația cu terții în ceea ce privește activitatea companiei;
  • Prezintă periodic acționarilor Societății sau reprezentanților desemnați de aceștia rapoarte cu privire la activitatea sa;
  • Acționează ca un ambasador al companiei, reprezentând cele mai bune interese ale companiei în toate tipurile de situații, cum ar fi întâlniri, evenimente, conferințe sau în social media și mass media;
  • Definește și analizează problemele și identifică principalele cauze;
  • Dezvoltă și implementează operațiuni de optimizare a organizării și a proceselor din cadrul companiei;
  • Crește profitabilitatea afacerii;
  • Conduce o afacere axată pe client și pe piață;
  • Optimizează fluxul de numerar și profitabilitatea prin unificarea strategiilor, cunoașterea clientului tehnologiei si expertiza sa funcțională in domeniu;
  • Identifică oportunitățile de îmbunătățire, de reducere a costurilor, de îmbunătățire a sistemelor, de identificare a resurselor monetare și de acumulare de capital pentru a finanța extinderea;
  • Oferă rezultate și soluții și menține accentul pe creșterea valorii pentru clienți;
  • Identifică cerințele și tendințele pieței;

Cerințe

  • Diplomă de studii superioare în economie, studii obligatorii în domeniu;
  • Experiență relevantă de minimum 3 ani într-o poziție similară;
  • Experiență în coordonarea unei echipe numeroase;
  • Flexibilitate;
  • Dorința de a învăța de la alții;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Abilități de orientare către client și de rezolvare a problemelor;
  • Abilitatea de a imagina posibilități, de a crea echipe performante și de a inspira pasiune;
  • Dorința de a urmări excelența;
  • Bună cunoaștere a pieței produselor hoteliere și a particularităților acesteia;
  • Cunoașterea avansată a limbii engleze, și/sau a altei limbi;
  • Abilități excelente de comunicare și negociere;
  • Capacitatea de a lua decizii rapide, eficiente și responsabile;
  • Abilități excelente de planificare și organizare.

7015

Hospitality

no description of image found.

Healthcare

Retail

Education

Sign up for job alerts

All our secrets for free!
Don't miss job alerts, career opportunities, industry insights, and hot trends shared by experts!
Yes, Sign Me Up!
To complete this document please confirm that you have read and accepted our Privacy Policy.

I do confirm

By completing this document, you confirm that you have read and accepted our Privacy Policy.

Create alert

mail swiss@winsed.swiss

phone +41 79 254 60 83

winsedswiss facebook winsedswiss youtube

mail romania@winsed.swiss

phone +40 752 220 202

winsedswiss Romania Facebok winsedswiss romania Linkedin winsedswiss Romania youtube

mail serbia@winsed.swiss

phone +381 62 803 12 25

winsedswiss Facebook Serbia winsedswiss serbia Linkedin Youtube Channel Serbia

mail cyprus@winsed.swiss

phone +357 22 060 770